Filologia słowiańska Kod programu: W1-S1FS19.2023

Kierunek studiów: filologia słowiańska
Kod programu: W1-S1FS19.2023
Kod programu (USOS): W1-S1FS19
Jednostka prowadząca studia: Wydział Humanistyczny
Język studiów: polski
Semestr rozpoczęcia studiów: semestr zimowy 2023/2024
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Forma prowadzenia studiów: studia stacjonarne
Profil kształcenia: ogólnoakademicki
Liczba semestrów: 6
Tytuł zawodowy: licencjat
Specjalności:
  • chorwacka
  • czeska
  • słowacka
Semestr od którego rozpoczyna się realizacja specjalności: 1 (rekrutacja na specjalności)
Liczba punktów ECTS konieczna dla uzyskania kwalifikacji odpowiadających poziomowi studiów: 180
Dyscyplina wiodąca: językoznawstwo (dziedzina nauk humanistycznych)
Kod ISCED: 0232
Numer i data uchwały Senatu UŚ z programem studiów: 391/2023 (23.05.2023)
Ogólna charakterystyka kierunku i założonej koncepcji kształcenia:
Kierunek filologia słowiańska na pierwszym stopniu studiów oferuje trzy specjalności - chorwacką, czeską, słowacką. To studia dwujęzyczne, w ramach których studenci i studentki zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie dwóch spośród siedmiu języków słowiańskich. Zgodnie z wybraną specjalnością student podejmuje od podstaw naukę języka chorwackiego, czeskiego lub słowackiego oraz – od trzeciego semestru – drugiego języka słowiańskiego (w ofercie znajdują się następujące języki: bułgarski, macedoński, serbski oraz słoweński). Podstawę procesu kształcenia stanowi opanowanie w stopniu średnio zaawansowanym kompetencji komunikacyjnych w zakresie dwóch języków słowiańskich wraz z niezbędnymi elementami historyczno-kulturowymi. Koncepcja studiów zakłada również wyposażenie osób studiujących w pogłębioną wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą, przekładoznawczą i kulturoznawczą oraz rozwinięte umiejętności praktyczne w tych obszarach. Absolwenci i Absolwentki legitymują się bardzo dobrą znajomością pierwszego i drugiego języka słowiańskiego oraz szeroką i rzetelną wiedzą o charakterze kulturowym. Celem procesu kształcenia jest stworzenie osobom studiującym możliwości szczegółowego i dogłębnego zapoznania się z ustaleniami badawczymi w zakresie języka, kultury i literatury wybranego obszaru Słowiańszczyzny południowej lub zachodniej oraz wykształcenie zaawansowanych umiejętności i wysokorozwiniętych kompetencji umożliwiających absolwentkom i absolwentom kierunku podjęcie pracy w obszarach wymagających bardzo dobrej znajomości języka i sprofilowanego przygotowania filologicznego.
Wymogi związane z ukończeniem studiów:
Warunkiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego jest osiągnięcie efektów uczenia się przewidzianych w programie studiów, uzyskanie poświadczenia odpowiedniego poziomu biegłości językowej w zakresie języka obcego oraz uzyskanie pozytywnych ocen pracy dyplomowej. Warunkiem ukończenia studiów jest złożenie egzaminu dyplomowego z wynikiem co najmniej dostatecznym. Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów wyższych potwierdzający uzyskanie kwalifikacji odpowiedniego stopnia. Szczegółowe zasady procesu dyplomowania oraz wymogi dla pracy dyplomowej określa Regulamin Studiów oraz regulamin dyplomowania.
Informacje o związku studiów ze strategią uczelni oraz o potrzebach społeczno-gospodarczych warunkujących prowadzenie studiów i zgodności efektów uczenia się z tymi potrzebami:
Kierunek filologia słowiańska zaprojektowany w zgodzie z wizją rozwoju Uniwersytetu zawartą w dokumentach: Strategia Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na lata 2020-2025 obejmująca Program Działań Strategicznych na lata 2019-2020 oraz Misja Uniwersytetu Śląskiego (dokumenty przyjęte przez Senat UŚ odpowiednio 24.09.2019 i 20.05.1997). Obszary rozwoju kierunku korespondują z głównymi zadaniami, celami operacyjnymi i strategicznymi oraz typami działań, które zostały zawarte w wymienionych dokumentach. Kierunek filologia słowiańska realizuje zadania w ramach głównych celów strategicznych Uczelni w obszarach nauki i kształcenia, jest to przede wszystkim: — stwarzanie najwyższego poziomu naukowego kierunku filologia słowiańska, wykorzystywanie najnowszych osiągnieć badawczych w zakresie językoznawstwa i literaturoznawstwa, angażowanie młodej kadry akademickiej, doktorantów oraz studentów do prac badawczych; wzmacnianie potencjału naukowego badaczy, rozwijanie umiejętności tworzenia zespołów badawczych i kierowania nimi; wspieranie prac zespołów badawczych, wspieranie prac rozwojowych oraz współpracy z innymi jednostkami badawczymi w Polsce i na świecie, a także najbardziej renomowanymi zespołami naukowymi na świecie, prowadzącymi badania z zakresu literaturoznawstwa i językoznawstwa południowo- i zachodniosłowiańskiego; — zapewnienie wysokiej jakości kształcenia i wsparcia merytorycznego specjalistów z zakresu języków, literatur i kultur zachodnio- i południowosłowiańskich; — optymalizacja programu studiów uwzględniająca kierunki rozwoju szkolnictwa wyższego na świecie oraz potrzeby edukacyjne kandydatów i studentów, zmieniające się wymagania rynku pracy, wspieranie merytoryczne i psychologiczne studentów; — aktywne współdziałanie z otoczeniem, otwartość na współpracę z biznesem i gospodarką, instytucjami kultury i placówkami oświatowymi itp., zwiększenie powiązania programów studiów z badaniami naukowymi stosowanymi poprzez współpracę z pracodawcami, w tym umożliwienie praktyk u tych pracodawców; kreowanie pozytywnego wizerunku kierunku w mediach i budowanie świadomości marki w otoczeniu zewnętrznym; — planowanie długoterminowych działań rozwoju kierunku, pozyskiwanie dotacji i grantów na rozwijanie działalności kierunku oraz ich sprawne realizowanie, zwiększenie świadomości pracowników i studentów/kandydatów o możliwościach samokształcenia i samoobsługi kandydatów, studentów i pracowników z wykorzystaniem usług dostępnych w Internecie; dbałość o wysoki poziom kształcenia poprzez upowszechnienie wśród kadry dydaktycznej nowoczesnych metod kształcenia wykorzystujących nowe technologie bazujące na interaktywności. Realizacja powyższych celów przyczyni się do wyzwolenia potencjału pracowników i studentów oraz stworzenia jak najlepszych warunków edukacji i prowadzenia badań naukowych na najwyższym poziomie.
Nazwa specjalności: chorwacka
Ogólna charakterystyka specjalności:
Specjalność chorwacka oferowana w ramach kierunku filologia słowiańska mieści się w obszarze nauk humanistycznych i koncentruje się na uzyskaniu efektów uczenia się w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Absolwent lub Absolwentka studiów pierwszego poziomu uzyskuje średnio zaawansowaną wiedzę z zakresu języka chorwackiego, chorwackiej literatury i kultury oraz posiada umiejętność usytuowania zdobytej wiedzy w szerszych kontekstach – historycznym, kulturowym, literackim czy społecznym – ogólnosłowiańskim i europejskim. Podstawę procesu kształcenia stanowi kształtowanie kompetencji komunikacyjnych w zakresie języka chorwackiego oraz wybranego drugiego języka słowiańskiego wraz z niezbędnymi elementami historyczno-kulturowymi. Obok doskonalenia sprawności językowych oraz umiejętności pracy z nowymi technologiami, kształcenie obejmuje również pogłębioną wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą, przekładoznawczą i kulturoznawczą w języku chorwackim. Absolwenci i Absolwentki studiów pierwszego stopnia legitymują się zarówno płynną znajomością języka chorwackiego i wybranego drugiego języka słowiańskiego, a także szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzą o charakterze kulturowym obejmującą znajomość reprezentatywnych dzieł literatur słowiańskich i realiów słowiańskiego obszaru językowego.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
nie dotyczy
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS:
  • językoznawstwo (dziedzina nauk humanistycznych): 61%
  • literaturoznawstwo (dziedzina nauk humanistycznych): 39%
Nazwa specjalności: czeska
Ogólna charakterystyka specjalności:
Specjalność czeska oferowana w ramach kierunku filologia słowiańska mieści się w obszarze nauk humanistycznych i koncentruje się na uzyskaniu efektów uczenia się w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Absolwent lub Absolwentka studiów pierwszego poziomu uzyskuje średnio zaawansowaną wiedzę z zakresu języka czeskiego, czeskiej literatury i kultury oraz posiada umiejętność usytuowania zdobytej wiedzy w szerszych kontekstach – historycznym, kulturowym, literackim czy społecznym – ogólnosłowiańskim i europejskim. Podstawę procesu kształcenia stanowi kształtowanie kompetencji komunikacyjnych w zakresie języka czeskiego oraz wybranego drugiego języka słowiańskiego wraz z niezbędnymi elementami historyczno-kulturowymi. Obok doskonalenia sprawności językowych oraz umiejętności pracy z nowymi technologiami, kształcenie obejmuje również pogłębioną wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą, przekładoznawczą i kulturoznawczą w języku czeskim. Absolwenci i Absolwentki studiów pierwszego stopnia legitymują się zarówno płynną znajomością języka czeskiego i wybranego drugiego języka słowiańskiego, a także szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzą o charakterze kulturowym obejmującą znajomość reprezentatywnych dzieł literatur słowiańskich i realiów słowiańskiego obszaru językowego.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
nie dotyczy
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS:
  • językoznawstwo (dziedzina nauk humanistycznych): 61%
  • literaturoznawstwo (dziedzina nauk humanistycznych): 39%
Nazwa specjalności: słowacka
Ogólna charakterystyka specjalności:
Specjalność słowacka oferowana w ramach kierunku filologia słowiańska mieści się w obszarze nauk humanistycznych i koncentruje się na uzyskaniu efektów uczenia się w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych. Absolwent lub Absolwentka studiów pierwszego poziomu uzyskuje średnio zaawansowaną wiedzę z zakresu języka słowackiego, słowackiej literatury i kultury oraz posiada umiejętność usytuowania zdobytej wiedzy w szerszych kontekstach – historycznym, kulturowym, literackim czy społecznym – ogólnosłowiańskim i europejskim. Podstawę procesu kształcenia stanowi kształtowanie kompetencji komunikacyjnych w zakresie języka słowackiego oraz wybranego drugiego języka słowiańskiego wraz z niezbędnymi elementami historyczno-kulturowymi. Obok doskonalenia sprawności językowych oraz umiejętności pracy z nowymi technologiami, kształcenie obejmuje również pogłębioną wiedzę językoznawczą, literaturoznawczą, przekładoznawczą i kulturoznawczą w języku słowackim. Absolwenci i Absolwentki studiów pierwszego stopnia legitymują się zarówno płynną znajomością języka słowackiego i wybranego drugiego języka słowiańskiego, a także szeroką i dobrze ugruntowaną wiedzą o charakterze kulturowym obejmującą znajomość reprezentatywnych dzieł literatur słowiańskich i realiów słowiańskiego obszaru językowego.
Wymiar, zasady i forma odbywania praktyk:
nie dotyczy
Dyscypliny naukowe lub artystyczne i ich procentowy udział liczby punktów ECTS w łącznej liczbie punktów ECTS:
  • językoznawstwo (dziedzina nauk humanistycznych): 61%
  • literaturoznawstwo (dziedzina nauk humanistycznych): 39%
WIEDZA
Po ukończeniu studiów absolwent:
zna i rozumie w zaawansowanym stopniu system wybranych języków południowo- lub/i zachodniosłowiańskich, a posiadaną wiedzę odnosi do charakterystyki zjawisk obecnych w innych językach, priorytetowo z obszaru Słowiańszczyzny południowej lub zachodniej. [K_W01]
zna i rozumie w zaawansowanym stopniu teorie wyjaśniające złożone zależności występujące pomiędzy zjawiskami językowymi, literackimi, kulturowymi dotyczącymi obszaru Słowiańszczyzny południowej i/lub zachodniej. [K_W02]
zna i rozumie w zaawansowanym stopniu metody badania zjawisk językowych, kulturowych, literackich, w szczególności w zakresie dyscyplin, do których przyporządkowany jest kierunek (literaturoznawstwo, językoznawstwo jako dyscyplina wiodąca). [K_W03]
zna i rozumie tradycje literackie wybranego obszaru językowo-kulturowego południowo- lub/i zachodniosłowiańskiego, specyfikę rozwoju oraz polską recepcję literatury wybranego obszaru językowo-kulturowego południowo- lub/i zachodniosłowiańskiego. [K_W04]
zna i rozumie najważniejsze procesy historyczne i kulturowe kształtujące tożsamości lokalne, etniczne i narodowe w krajach Słowiańszczyzny południowej i/lub zachodniej. [K_W05]
zna i rozumie w zaawansowanym stopniu terminologię ogólną i szczegółową odnoszącą się do zagadnień z obszaru filologii słowiańskiej i dyscyplin, do których przyporządkowany jest kierunek (literaturoznawstwo, językoznawstwo). [K_W06]
zna i rozumie fundamentalne dylematy współczesnej kultury i cywilizacji (w tym procesy literackie, kulturowe i językowe) odnoszące się do obszaru Słowiańszczyzny południowej i/lub zachodniej. [K_W07]
zna i rozumie podstawowe prawne i etyczne uwarunkowania działalności zawodowej neofilologa slawisty. [K_W08]
ma zaawansowaną wiedzę na temat wybranych teorii i metod naukowych, zna zagadnienia charakterystyczne dla wybranej dyscypliny nauki oraz rozumie jej związek z wiodącą dyscypliną kierunku studiów [MOB.2023_W01]
ma zaawansowaną wiedzę na temat wybranych teorii i metod naukowych oraz zna zagadnienia charakterystyczne dla wybranej dyscypliny nauki w kontekście innych dyscyplin [OMU.2023_W01]

UMIEJĘTNOŚCI
Po ukończeniu studiów absolwent:
potrafi komunikować się z otoczeniem jasno i zrozumiale w języku obcym (języku specjalności, południowo- lub zachodniosłowiańskim) na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego wykorzystując posiadaną wiedzę i terminologię oraz w wybranym drugim języku słowiańskim na poziomie B1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. [K_U01]
potrafi formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy dotyczące języka, literatury, kultury i historii Słowiańszczyzny południowej i zachodniej poprzez dobór właściwych źródeł i informacji, dokonywanie ich krytycznej analizy i syntezy oraz stosowanie właściwych metod i narzędzi. [K_U02]
posiada umiejętność formułowania i rozwiązywania problemów oraz wykonywania zadań typowych dla działalności zawodowej neofilologa slawisty - rozumienie oraz tworzenie różnego typu tekstów pisanych i ustnych, wykorzystujących wiedzę systemową o wybranym języku południowo- i/lub zachodniosłowiańskim, a także komunikowania się z otoczeniem z użyciem specjalistycznej terminologii. [K_U03]
potrafi samodzielnie opracować wybrane zagadnienia, z poszanowaniem prawa autorskiego oraz z zachowaniem zasad obiektywności i stylu akademickiego. [K_U04]
ma zaawansowane umiejętności upowszechniania wiedzy i komunikowania się w sposób jasny i zrozumiały z użyciem specjalistycznej terminologii i potrafi posługiwać się adekwatnie dobranymi (w zależności od zadania i warunków) narzędziami cyfrowymi oraz zaawansowanymi technikami informacyjno-komunikacyjnymi. [K_U05]
potrafi zastosować posiadaną wiedzę, przedstawiać i oceniać różne opinie i stanowiska dotyczące wybranych zagadnień filologii słowiańskiej i dyscyplin, do których przyporządkowany jest kierunek, dyskutować o nich, biorąc udział w debacie. [K_U06]
stawia pytania i analizuje problemy badawcze oraz znajduje ich rozwiązania, wykorzystując wiedzę, umiejętności i zdobyte doświadczenia z zakresu wybranej dyscypliny nauki w powiązaniu z wiodącą dyscypliną studiowanego kierunku. Komunikuje rezultaty swojej pracy w sposób jasny i zrozumiały nie tylko dla specjalistów [MOB.2023_U01]
ma zaawansowane umiejętności stawiania pytań badawczych i analizowania problemów lub ich praktycznego rozwiązywania na podstawie pozyskanej wiedzy oraz zdobytych doświadczeń i umiejętności z zakresu wybranej dyscypliny nauki w kontekście innych dyscyplin [OMU.2023_U01]

KOMPETENCJE SPOŁECZNE
Po ukończeniu studiów absolwent:
wyraża gotowość do krytycznej oceny posiadanej wiedzy i odbieranych treści z obszaru filologii słowiańskiej i dyscyplin, do których przyporządkowany jest kierunek. [K_K01]
wyraża gotowość do uznawania znaczenia wiedzy filologicznej w rozwiązywaniu problemów teoretycznych i praktycznych oraz do korzystania z opinii i pomocy ekspertów, specjalistów filologów, językoznawców lub literaturoznawców w przypadku trudności w samodzielnym rozwiązaniu problemu. [K_K02]
wyraża gotowość do podejmowania aktywności na rzecz środowiska społecznego, inicjowania działań na rzecz interesu publicznego, korzystając z różnych form i mediów, potrafi planować pracę indywidualną oraz zadania w zespole, potrafi współdziałać i pracować w grupie. [K_K03]
wyraża gotowość do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych, przestrzegania etyki zawodowej oraz dbałości o dorobek i tradycje zawodu związanego z kierunkiem studiów, potrafi realizować własne uczenie się przez całe życie. [K_K04]
jest gotów do wypełniania zobowiązań społecznych, współorganizowania działalności na rzecz środowiska społecznego oraz wykazuje się otwartością na pochodzące z nauki rozwiązania problemów poznawczych i praktycznych [MOB.2023_K01]
uznaje i wykorzystuje wiedzę z różnych dziedzin oraz jest gotów do zmiany opinii w świetle naukowo potwierdzonych argumentów [OMU.2023_K01]
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Analiza słowiańskich tekstów kultury [W1-FSS1-WS-ASTK01] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Analiza tekstu literackiego 1 [W1-FSS1-WS-ATL01] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Gramatyka języka staro-cerkiewno-słowiańskiego [W1-FSS1-WS-GSCS01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Kultura Słowian południowych 1 [W1-FSS1-MI-KSP01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 3
Podstawy gramatyki opisowej języka polskiego [W1-FSS1-WS-PGOP01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 1: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-HR-FO01] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka chorwackiego 1: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-HR-EGP01] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka chorwackiego 1: Konwersacja [W1-FSS1-HR-KO01] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka chorwackiego 1: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-HR-RT01] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Wprowadzenie do filologii słowiańskiej [W1-FSS1-WS-WDFS01] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Wprowadzenie do literatury chorwackiej [W1-FSS1-HR-WLH01] polski egzamin konwersatorium: 30 4
Wstęp do językoznawstwa 1 [W1-FSS1-WS-WDJ01] polski egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 15
3
Wstęp do literaturoznawstwa [W1-FSS1-WS-WDL01] polski egzamin wykład: 15 2
Wybrane zagadnienia z historii Słowian południowych 1 [W1-FSS1-MI-HSP01] polski zaliczenie wykład: 15
ćwiczenia: 15
3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Analiza słowiańskich tekstów kultury [W1-FSS1-WS-ASTK01] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Analiza tekstu literackiego 1 [W1-FSS1-WS-ATL01] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Gramatyka języka staro-cerkiewno-słowiańskiego [W1-FSS1-WS-GSCS01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Kultura Słowian zachodnich 1 [W1-FSS1-MI-KSZ01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 3
Podstawy gramatyki opisowej języka polskiego [W1-FSS1-WS-PGOP01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 1: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-CZ-FO01] czeski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka czeskiego 1: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-CZ-EGP01] czeski zaliczenie ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka czeskiego 1: Konwersacja [W1-FSS1-CZ-KO01] czeski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka czeskiego 1: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-CZ-RT01] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Wprowadzenie do filologii słowiańskiej [W1-FSS1-WS-WDFS01] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Wprowadzenie do literatury czeskiej [W1-FSS1-CZ-WLC01] polski egzamin konwersatorium: 30 4
Wstęp do językoznawstwa 1 [W1-FSS1-WS-WDJ01] polski egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 15
3
Wstęp do literaturoznawstwa [W1-FSS1-WS-WDL01] polski egzamin wykład: 15 2
Wybrane zagadnienia z historii Słowian zachodnich 1 [W1-FSS1-MI-HSZ01] polski zaliczenie wykład: 15
ćwiczenia: 15
3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Analiza słowiańskich tekstów kultury [W1-FSS1-WS-ASTK01] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Analiza tekstu literackiego 1 [W1-FSS1-WS-ATL01] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Gramatyka języka staro-cerkiewno-słowiańskiego [W1-FSS1-WS-GSCS01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Kultura Słowian zachodnich 1 [W1-FSS1-MI-KSZ01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 3
Podstawy gramatyki opisowej języka polskiego [W1-FSS1-WS-PGOP01] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 1: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-SK-FO01] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka słowackiego 1: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-SK-EGP01] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka słowackiego 1: Konwersacja [W1-FSS1-SK-KO01] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka słowackiego 1: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-SK-RT01] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Wprowadzenie do filologii słowiańskiej [W1-FSS1-WS-WDFS01] polski zaliczenie konwersatorium: 15 1
Wprowadzenie do literatury słowackiej [W1-FSS1-SK-WLS01] polski egzamin konwersatorium: 30 4
Wstęp do językoznawstwa 1 [W1-FSS1-WS-WDJ01] polski egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 15
3
Wstęp do literaturoznawstwa [W1-FSS1-WS-WDL01] polski egzamin wykład: 15 2
Wybrane zagadnienia z historii Słowian zachodnich 1 [W1-FSS1-MI-HSZ01] polski zaliczenie wykład: 15
ćwiczenia: 15
3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Analiza tekstu literackiego 2 [W1-FSS1-WS-ATL02] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Gramatyka opisowa języka chorwackiego. Fonetyka i morfonologia [W1-FSS1-HR-GOH02] egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
3
Kultura Słowian południowych 2 [W1-FSS1-MI-KSP02] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Literatura chorwacka w polskich przekładach [W1-FSS1-HR-LHPP02] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka chorwackiego 2: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-HR-FO02] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka chorwackiego 2: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-HR-EGP02] chorwacki egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka chorwackiego 2: Konwersacja [W1-FSS1-HR-KO02] chorwacki egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka chorwackiego 2: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-HR-RT02] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Wstęp do językoznawstwa 2 [W1-FSS1-WS-WDJ02] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Wybrane zagadnienia z historii Słowian południowych 2 [W1-FSS1-MI-HSP02] polski egzamin ćwiczenia: 30 3
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 1 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł z obszaru "Społeczeństwo Obywatelskie i Przedsiębiorczość" [MO-2023-SS-SOP] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Wychowanie fizyczne [WF-2023] zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Analiza tekstu literackiego 2 [W1-FSS1-WS-ATL02] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Gramatyka opisowa języka czeskiego. Fonetyka i morfonologia [W1-FSS1-CZ-GOC02] egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
3
Kultura Słowian zachodnich 2 [W1-FSS1-MI-KSZ02] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Literatura czeska w polskich przekładach [W1-FSS1-CZ-LCPP02] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka czeskiego 2: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-CZ-FO02] czeski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka czeskiego 2: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-CZ-EGP02] czeski egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka czeskiego 2: Konwersacja [W1-FSS1-CZ-KO02] czeski egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka czeskiego 2: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-CZ-RT02] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Wstęp do językoznawstwa 2 [W1-FSS1-WS-WDJ02] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Wybrane zagadnienia z historii Słowian zachodnich 2 [W1-FSS1-MI-HSZ02] polski egzamin ćwiczenia: 30 3
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 1 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł z obszaru "Społeczeństwo Obywatelskie i Przedsiębiorczość" [MO-2023-SS-SOP] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Wychowanie fizyczne [WF-2023] zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Analiza tekstu literackiego 2 [W1-FSS1-WS-ATL02] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Gramatyka opisowa języka słowackiego. Fonetyka i morfonologia [W1-FSS1-SK-GOS02] egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
3
Kultura Słowian zachodnich 2 [W1-FSS1-MI-KSZ02] polski zaliczenie konwersatorium: 30 2
Literatura słowacka w polskich przekładach [W1-FSS1-SK-LSPP02] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka słowackiego 2: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-SK-FO02] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka słowackiego 2: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-SK-EGP02] słowacki egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka słowackiego 2: Konwersacja [W1-FSS1-SK-KO02] słowacki egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka słowackiego 2: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-SK-RT02] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Wstęp do językoznawstwa 2 [W1-FSS1-WS-WDJ02] polski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Wybrane zagadnienia z historii Słowian zachodnich 2 [W1-FSS1-MI-HSZ02] polski egzamin ćwiczenia: 30 3
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 1 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł z obszaru "Społeczeństwo Obywatelskie i Przedsiębiorczość" [MO-2023-SS-SOP] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Wychowanie fizyczne [WF-2023] zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Dawna literatura chorwacka [W1-FSS1-HR-DLH03] egzamin ćwiczenia: 30 3
Gramatyka opisowa języka chorwackiego. Morfologia [W1-FSS1-HR-GOH03] chorwacki egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
4
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-WS-2JFO03] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG03] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO03] zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT03] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 3: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-HR-EGP03] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka chorwackiego 3: Konwersacja [W1-FSS1-HR-KO03] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 3: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-HR-RT03] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Wybrane zagadnienia przekładu [W1-FSS1-WS-WZP03] polski egzamin konwersatorium: 30 3
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 2 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł z obszaru "Społeczeństwo Obywatelskie i Przedsiębiorczość" [MO-2023-SS-SOP] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Wychowanie fizyczne [WF-2023] zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Dawna literatura czeska [W1-FSS1-CZ-DLC03] egzamin ćwiczenia: 30 3
Gramatyka opisowa języka czeskiego. Morfologia [W1-FSS1-CZ-GOC03] czeski egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
4
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-WS-2JFO03] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG03] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO03] zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT03] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 3: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-CZ-EGP03] czeski zaliczenie ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka czeskiego 3: Konwersacja [W1-FSS1-CZ-KO03] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 3: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-CZ-RT03] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Wybrane zagadnienia przekładu [W1-FSS1-WS-WZP03] polski egzamin konwersatorium: 30 3
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 2 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł z obszaru "Społeczeństwo Obywatelskie i Przedsiębiorczość" [MO-2023-SS-SOP] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Wychowanie fizyczne [WF-2023] zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Dawna literatura słowacka [W1-FSS1-SK-DLS03] egzamin ćwiczenia: 30 3
Gramatyka opisowa języka słowackiego. Morfologia [W1-FSS1-SK-GOS03] słowacki egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
4
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-WS-2JFO03] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG03] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO03] zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 1: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT03] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 3: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-SK-EGP03] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka słowackiego 3: Konwersacja [W1-FSS1-SK-KO-03] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 3: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-SK-RT03] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Wybrane zagadnienia przekładu [W1-FSS1-WS-WZP03] polski egzamin konwersatorium: 30 3
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 2 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł z obszaru "Społeczeństwo Obywatelskie i Przedsiębiorczość" [MO-2023-SS-SOP] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Wychowanie fizyczne [WF-2023] zaliczenie ćwiczenia: 30 0
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Gramatyka opisowa języka chorwackiego. Leksykologia i składnia [W1-FSS1-HR-GOH04] chorwacki egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
3
Literatura chorwacka XIX wieku [W1-FSS1-HR-LHXIX04] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Moduł do wyboru 1 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-WS-2JFO04] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG04] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO04] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT04] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka chorwackiego 4: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-HR-EGP04] chorwacki egzamin ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka chorwackiego 4: Konwersacja [W1-FSS1-HR-KO04] chorwacki egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 4: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-HR-RT04] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 3 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 4 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Otwarty Moduł Uniwersytecki [OMU-2023-SS-01-OG] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Gramatyka opisowa języka czeskiego. Leksykologia i składnia [W1-FSS1-CZ-GOC04] czeski egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
3
Literatura czeska XIX wieku [W1-FSS1-CZ-LCXIX04] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Moduł do wyboru 1 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-WS-2JFO04] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG04] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO04] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT04] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka czeskiego 4: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-CZ-EGP04] czeski egzamin ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka czeskiego 4: Konwersacja [W1-FSS1-CZ-KO04] czeski egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 4: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-CZ-RT04] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 3 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 4 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Otwarty Moduł Uniwersytecki [OMU-2023-SS-01-OG] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Gramatyka opisowa języka słowackiego. Leksykologia i składnia [W1-FSS1-SK-GOS04] słowacki egzamin wykład: 15
ćwiczenia: 30
3
Literatura słowacka XIX wieku [W1-FSS1-SK-LSXIX04] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 3
Moduł do wyboru 1 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Fonetyka i ortografia [W1-FSS1-WS-2JFO04] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG04] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO04] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 2: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT04] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka słowackiego 4: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-SK-EGP04] słowacki egzamin ćwiczenia: 45 3
Praktyczna nauka języka słowackiego 4: Konwersacja [W1-FSS1-SK-KO04] słowacki egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 4: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-SK-RT04] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 3 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 4 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Otwarty Moduł Uniwersytecki [OMU-2023-SS-01-OG] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Historia języka chorwackiego [W1-FSS1-HR-HJH05] chorwacki egzamin konwersatorium: 30 2
Literatura chorwacka XX i XXI wieku [W1-FSS1-HR-LHXX05] chorwacki egzamin konwersatorium: 30 3
Moduł do wyboru 2 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG05] zaliczenie ćwiczenia: 45 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO05] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT05] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka chorwackiego 5: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-HR-EGP05] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 5: Konwersacja [W1-FSS1-HR-KO05] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 5: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-HR-RT05] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka chorwackiego 5: Tłumaczenie [W1-FSS1-HR-TŁ05] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Seminarium licencjackie 1 [W1-FSS1-WS-SL05] zaliczenie seminarium: 30 5
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 5 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 6 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Historia języka czeskiego [W1-FSS1-CZ-HJC05] czeski egzamin konwersatorium: 30 2
Literatura czeska XX i XXI wieku [W1-FSS1-CZ-LCXX05] czeski egzamin konwersatorium: 30 3
Moduł do wyboru 2 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG05] zaliczenie ćwiczenia: 45 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO05] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT05] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka czeskiego 5: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-CZ-EGP05] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 5: Konwersacja [W1-FSS1-CZ-KO05] czeski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 5: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-CZ-RT05] czeski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka czeskiego 5: Tłumaczenie [W1-FSS1-CZ-TŁ05] czeski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Seminarium licencjackie 1 [W1-FSS1-WS-SL05] zaliczenie seminarium: 30 5
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 5 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 6 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Historia języka słowackiego [W1-FSS1-SK-HJS05] słowacki egzamin konwersatorium: 30 2
Literatura słowacka XX i XXI wieku [W1-FSS1-SK-LSXX05] słowacki egzamin konwersatorium: 30 3
Moduł do wyboru 2 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG05] zaliczenie ćwiczenia: 45 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO05] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 3: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT05] zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka słowackiego 5: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-SK-EGP05] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 5: Konwersacja [W1-FSS1-SK-KO05] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 5: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-SK-RT05] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka słowackiego 5: Tłumaczenie [W1-FSS1-SK-TŁ05] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Seminarium licencjackie 1 [W1-FSS1-WS-SL05] zaliczenie seminarium: 30 5
MODUŁY OBSZAROWE WSPIERAJĄCE KSZTAŁCENIE KIERUNKOWE
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 5 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Grupa modułów obszarowych wspierających kształcenie kierunkowe 6 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Moduł do wyboru 3 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Moduł do wyboru 4 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG06] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO06] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT06] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 6: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-HR-EGP06] chorwacki egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka chorwackiego 6: Konwersacja [W1-FSS1-HR-KO06] chorwacki egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka chorwackiego 6: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-HR-RT06] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka chorwackiego 6: Tłumaczenie [W1-FSS1-HR-TŁ06] chorwacki zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Seminarium licencjackie 2 [W1-FSS1-WS-SL-06] zaliczenie seminarium: 30 7
Slawista w świecie cyfrowym [W1-FSS1-WS-SSC-06] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Otwarty Moduł Uniwersytecki [OMU-2023-SS-01-OG] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Moduł do wyboru 3 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Moduł do wyboru 4 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG06] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO06] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT06] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 6: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-CZ-EGP06] czeski egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka czeskiego 6: Konwersacja [W1-FSS1-CZ-KO06] czeski egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka czeskiego 6: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-CZ-RT06] czeski zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka czeskiego 6: Tłumaczenie [W1-FSS1-CZ-TŁ06] czeski zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Seminarium licencjackie 2 [W1-FSS1-WS-SL-06] zaliczenie seminarium: 30 7
Slawista w świecie cyfrowym [W1-FSS1-WS-SSC-06] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Otwarty Moduł Uniwersytecki [OMU-2023-SS-01-OG] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3
Moduł Język wykładowy Forma zaliczenia Liczba godzin Punkty ECTS
MODUŁY KIERUNKOWE
Moduł do wyboru 3 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Moduł do wyboru 4 wykład: 0
w zależności od wyboru: 30
2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-WS-2JEG06] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Konwersacja [W1-FSS1-WS-2JKO06] egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka II języka słowiańskiego 4: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-WS-2JRT06] zaliczenie ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 6: Gramatyka praktyczna z ekspresją pisemną [W1-FSS1-SK-EGP06] słowacki egzamin ćwiczenia: 30 3
Praktyczna nauka języka słowackiego 6: Konwersacja [W1-FSS1-SK-KO06] słowacki egzamin ćwiczenia: 30 2
Praktyczna nauka języka słowackiego 6: Rozumienie tekstu mówionego i pisanego [W1-FSS1-SK-RT06] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 15 1
Praktyczna nauka języka słowackiego 6: Tłumaczenie [W1-FSS1-SK-TŁ06] słowacki zaliczenie ćwiczenia: 15 2
Seminarium licencjackie 2 [W1-FSS1-WS-SL-06] zaliczenie seminarium: 30 7
Slawista w świecie cyfrowym [W1-FSS1-WS-SSC-06] polski zaliczenie ćwiczenia: 30 2
MODUŁY OGÓLNODOSTĘPNE
Otwarty Moduł Uniwersytecki [OMU-2023-SS-01-OG] zaliczenie w zależności od wyboru: 30 3